Styczeń 2017

Copernicus Cup w Toruniu

Genzebe Dibaba, Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i Orlando Ortega – to gwiazdy światowej lekkiej atletyki, które zobaczymy już 10 lutego 2017 r. w Arenie Toruń na Halowym Europejskim Mityngu Lekkoatletycznym Copernicus Cup. Szczegóły tutaj.

Harmonogram wdrażania PROW w 2017 roku

Podsekretarz stanu MRiRW Ryszard Zarudzki przedstawił na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie resortu rolnictwa, harmonogram planowanych w 2017 roku naborów wniosków w ramach PROW 2014 – 2020. Szczegóły tutaj.

Sportowe wyróżnienia Powiatu Toruńskiego

W starostwie powiatowym trwa nabór wniosków o przyznanie Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe dla najlepszych sportowców powiatu toruńskiego w 2016 roku. Do 10 lutego 2017 r. – decyduje data stempla pocztowego – przyjmowane są zgłoszenia zawodników. Kandydatami mogą być uczniowie szkół reprezentujący szkołę lub sportowcy reprezentujący kluby sportowe z naszego powiatu.  Do wyróżnień zgłaszani mogą być również mieszkańcy odnoszący znaczące sukcesy na niwie sportowej. Wyróżnienia przyznawane będą również opiekunom, nauczycielom, trenerom i działaczom, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez zawodników sportowych wyników. Szczegóły tutaj.

Praca w Niemczech

WUP Toruń zaprasza wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w Niemczech na stanowiskach: Hydraulik, Monter instalacji sanitarnych, grzewczych i klimatyzacji, Elektryk, Elektromechanik, Elektroinstalator / Elektromonter. Dla osób nie znających języka firma organizuje bezpłatny kurs języka niemieckiego m.in. we Włocławku i Toruniu. Szczegóły tutaj.