Wrzesień 2016

Agro Show 2016

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas 4 dni Wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Szczegóły tutaj.

Propozycje na weekend

wladze_herb_toruniaFestiwal kawy i kawoszy, święto ulicy Przedzamcze, muzyka filmowa i Kuba Badach z przebojami Andrzeja Zauchy na Jordankach, a w Arenie Toruń – renomowany turniej bokserski. Zaś marzącym o własnym M, jego remoncie lub wyposażeniu polecamy Toruńskie Targi Nieruchomości w CT Park.  Szczegóły tutaj.

Reforma edukacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało wstępną propozycję ramowych planów nauczania dla klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz 4-letniego liceum ogólnokształcącego. Będą one szczegółowo analizowane przez ekspertów pracujących nad podstawą programową kształcenia ogólnego. W wyniku tych prac zostanie przygotowany projekt rozporządzenia, który będzie podlegał uzgodnieniom i konsultacjom publicznym. Szczegóły tutaj.

Wsparcie dla rolników

armirOd 12 września do 11 października 2016 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 6.5 „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi„. Jest to zupełnie nowy rodzaj wsparcia finansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Szczegóły tutaj.

Giełda pracy

WUP-w-ToruniuW dniu 29 września 2016 r. odbędzie spotkanie rekrutacyjne dla osób zainteresowanych pracą opiekuna osób starszych lub niepełnosprawnych  w Niemczech, w ramach oferty firmy InterKadra. Firma InterKadra jest agencją pracy i doradztwa personalnego. Poszukuje kandydatów na opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych w Niemczech. Szczegóły tutaj.