Sierpień 2016

Nabór wniosków na „małe przetwórstwo”

armirRusza kolejny nabór wniosków na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Warunkiem uzyskania pomocy finansowej będzie rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Szczegóły tutaj.

Inspiracje przyrodnicze regionu

Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego ogłasza konkurs fotograficzny pt. „INSPIRACJE PRZYRODNICZE REGIONU KUJAWSKO-POMORSKIEGO W OBIEKTYWIE”. Szczegóły tutaj.

Zaliczki na poczet płatności bezpośrednich

armirOd 17 października 2016 do 30 listopada 2016 r. wypłacane będą zaliczki na poczet płatności bezpośrednich. Zgodnie z projektowanymi przepisami, zaliczki wypłacane będą również rolnikom wytypowanym do kontroli na miejscu. Otrzymają je także rolnicy, których należne kwoty płatności bezpośrednich zostaną pomniejszone z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości. Szczegóły tutaj.

Rok szkolny 2016/2017

35431 września 2016 r. naukę we wszystkich typach szkół podejmie ok. 4 626 tys. dzieci i młodzieży oraz 383 tys. osób dorosłych, w ok. 28,5 tys. szkołach dla dzieci i młodzieży i 3,8 tys. szkół dla dorosłych. A oto najważniejsze zmiany

Na weekend

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy warsztaty musicalowe z finałem w postaci spektaklu w Teatrze Muzycznym, koncert chopinowski w Szafarni. Szczegóły tutaj.