Lipiec 2016

Konkurs fotograficzny

herb_wojewodztwaKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Nagroda główna to weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu w jednym z zabytkowych obiektów Kujaw i Pomorza. Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego i towarzyszy obchodzonym we wrześniu Europejskim Dniom Dziedzictwa. Szczegóły tutaj.

Wsparcie na posadzenie lasu

armirOd 1 czerwca do 1 sierpnia 2016 r. rolnicy mogą składać do kierowników biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie w ramach działania „Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów”. Szczegóły tutaj.

Dzwonek na obiad

dzwonekMinisterstwo Edukacji Narodowej wspiera akcję dożywania dzieci w polskich szkołach. Temu właśnie służy program Fundacji „Być Bardziej”, która do 20 września br. czeka na zgłoszenia na rok szkolny 2016/2017. O stypendium obiadowe mogą ubiegać się rodziny, których miesięczny dochód netto nie przekracza 800 złotych na jednego członka rodziny. Szczegóły tutaj.

Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji

herb_wojewodztwaDoroczne marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli będą przyznawane w nowej, prestiżowej formule, podkreślającej rangę tego zawodu i wagę związanych z nim zadań. Ruszyła procedura zgłaszania kandydatów w konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji. Potrwa do końca lipca. Szczegóły tutaj.