Czerwiec 2016

Pierwszy weekend wakacji.

Ostatni weekend czerwca warto spędzić w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Centrum nauki przygotowało specjalny piknik na rozpoczęcie wakacji. Z naukowymi animacjami będzie można również spotkać się na Rynku Staromiejskim i Bulwarze Filadelfijskim. Szczegóły tutaj.

Propozycje na weekend

Marcin Gortat w Arenie Toruń, VII Święto Bydgoskiego Przedmieścia i II Toruńska Senioriada, start festiwalu chóralnego „Per Musicam Ad Astra”, Urban Dance Meeting w NRD, flamenco na Zamku Krzyżackim, joga na dachu CSW, a w Muzeum Toruńskiego Piernika – wystawa o piernikach śląskich. Jednym słowem – dla każdego coś dobrego! Szczegóły tutaj.

Społeczne inicjatywy

Projekt obywatelski z puli powiatu pod nazwą SPOTKANIA MUZYCZNE „MUZYKA MISTRZÓW”, zgłoszony do konkursu w ramach Budżetu Obywatelskiego,  został wybrany do realizacji spośród 15-tu złożonych w Starostwie. Kryteria spełniło tylko 5 projektów – wśród nich nasz! Na nasz pomysł głos oddało 527 osób. Po weryfikacji zostało 447 głosów ważnych, co dało nam czwarte miejsce i możliwość realizacji zadania. Czytaj więcej