Kwiecień 2016

Program stypendiów

anrAgencja Nieruchomości Rolnych weźmie udział w realizacji XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych, gdzie planowane jest przyznanie na I rok studiów 800 stypendiów. Na młodzież pochodzącą z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, z rodzin wielodzietnych oraz uczestników olimpiad czeka około 380 stypendiów. Szczegóły tutaj.

Mój ojciec – dobrze być razem

3Celem konkursu jest zaprezentowanie pozytywnego wizerunku ojcostwa i ojca widzianego z perspektywy dziecka, Ma on też promować ideę wspólnego spędzania czasu i uczestnictwa ojców w życiu rodziny. Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 maja nadesłać pracę pisemną o objętości nie mniejszej niż 2 i nie większej niż 3 strony formatu A4. Szczegóły tutaj.

Noc muzeów

W sobotę 17 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Na ten dzień (i noc) toruńskie muzea przygotowały specjalną ofertę dla miłośników sztuki. Instytucje kultury otwarte będą do późnych godzin nocnych i w większości zwiedzającym udostępnią swoje sale za darmo. Szczegóły tutaj.

Mały naukowiec

3Rusza trzecia edycja projektu edukacyjnego „Prelekcje dla przedszkolaków – Mały Naukowiec”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski z myślą o rozwijaniu zainteresowań najmłodszych naukami ścisłymi. Szczegóły tutaj.

Atrakcje na weekend

edePrzed nami wiosenna akcja rabatowa „Toruń za pół ceny”, blisko 150 imprez podczas Festiwalu Nauki i Sztuki, koncerty symfoniczne, kameralne i klubowe, spektakle teatralne i wystawy, Dzień Wolnej Sztuki, goście z Piwnicy pod Baranami na Jordankach, a także Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna. Szczegóły tutaj.