Rok: 2016

Życzenia Noworoczne

Rozpoczynający się dobrą zabawą Nowy Rok 2017,
niech zapewni Państwu wiele radości, dużo szczęścia i moc miłości,
niech będzie spokojny i wypełniony tylko pozytywnymi chwilami! Czytaj więcej

Kredyt na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

armirProducenci mleka, świń lub owoców i warzyw mogą starać się o udzielenie przez SGB Bank S.A., kredytu na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych. Kwota kredytu nie może przekroczyć kwoty zobowiązań cywilnoprawnych i nie może wynosić więcej niż 5 mln zł na gospodarstwo rolne lub dział specjalny produkcji rolnej. Szczegóły tutaj.

Wsparcie na prace w zabytkach

3Trwa nabór wniosków o wsparcie finansowe na prace remontowe i konserwatorskie w zabytkowych obiektach regionu w 2017 roku. Dotacje mogą być udzielane na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, dostępnych publicznie, posiadających istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub kulturowe i znajdujących się w złym stanie technicznym. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację wieloletnią (maksymalnie na okres trzech lat) lub jednoroczną. Nabór wniosków trwa do 15 grudnia. Szczegóły tutaj.

Kiermasz świąteczny

W niedzielę 11 grudnia do Muzeum Etnograficznego zjedzie z całej Polski ponad stu twórców, którzy zaprezentują tradycyjne wyroby rękodzielnicze związane z Bożym Narodzeniem oraz regionalne przysmaki. Na stoiskach zobaczyć będzie można słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych. Szczegóły tutaj.